Якщо ви є щасливим володарем шкіряних меблів, то, напевно, ви захочете зберегти їх у незмінному вигляді надовго. Виникає питання: як це зробити, адже живемо ми не в ідеальному просторі, а в повсякденному, в якому буває пролити каву, впустити щось трохи, а то й дуже жирне … так мало що може статися, особливо якщо в будинку присутні діти та тварини.
Поэтому надо озаботиться вопросом сохранности внешнего вида нашей мебели заранее. В идеальном случае — ещё до покупки. Так, совершенно необходимо выяснить у продавца, каким способом производилось дубление мебели. Если с помощью химии — соединений хрома, вероятность чего очень велика, то имейте в виду, что со временем эти вещества начнут попадать в окружающую атмосферу и вдыхаться вами. Нужно вам это? Сомневаюсь… Есть и традиционные способы дубления кожи — с помощью растительных экстрактов. Но найти фирмы, делающие это по такому варианту, как и подтвердить, что они не вводят вас в заблуждение, проблематично.
Что надо знать для очистки кожаной мебели:
Раз на тиждень пилососьте меблі. Це очистить пори шкіри і зробить їх проникними для повітря.
Не намагайтеся використовувати різноманітні хімічні засоби для виведення плям, якщо тільки на їх упаковці явно не сказано, що вони призначені для очищення шкіри. Будь-яка стороння хімія для шкіряної оббивки загрожує вицвітанням забарвлення та іншими негативними сюрпризами.
Кращий спосіб видалити забруднення з м’яких шкіряних меблів – це використовувати традиційні засоби: м’яку ганчірку, натуральне мило і прохолодну воду. Протираючи меблі вологою ганчіркою круговими рухами, ми зберігаємо якість структури шкіри та вигляд її поверхні. Тільки не прикладайте зайвих зусиль, тертя для шкіряної оббивки протипоказане.
Жирні плями в жодному разі не видаляйте водою. Протріть сухою тканиною та залиште. Жир убереться в шкіру і буде непомітний.
Плями соку і будь-якої рідини відразу ж промакуються вологою ганчіркою, змоченою в теплому мильному розчині.Увага! Відразу після відмивання шкіряні меблі треба обов’язково просушити сухою ганчіркою.
На додачу скажу, що для того, щоб ваші шкіряні меблі служили довго, я вас благаю, не треба ставити її поряд з обігрівальними приладами та з вікнами. Наші шкіряні меблі не люблять зайве тепло, особливо в окремих ділянках, і сонячне світло!
Як мінімум третина метра, а краще півметра до радіаторів, тоді все буде добре. До речі, сушіння шкіряних меблів за допомогою фена також скасовується з цих же причин. Тільки природне сушіння. І регулярне протирання вологою ганчіркою.
Щорічно обробляйте поверхню спеціальним засобом для догляду за шкірою. Це дозволить вашим меблям виглядати начебто вона щойно з магазину.
Шкіра не любить сухості та зайвої вологості, тому дотримуйтесь цього балансу: не пересушувати, тобто регулярно протирати вологою тканиною, при цьому не перезволожувати, тобто після вологого протирання не забувайте висушувати шкіру сухою ганчіркою.