Категорії
Архітектура

Музей Лувр, піраміда Лувру, Париж, Франція

Монументальна поява скляної піраміди всередині двору музею встановила центральну фокусну точку, яка підкреслює масштаб та архітектуру Лувру.

В 1981 новообраний президент Франції Франсуа Міттеран розпочав кампанію з підтримки культурних установ по всій Франції. Одним із найвідоміших проектів стала реконструкція та реорганізація Лувру. У 1983 році, після турне президента Міттерана Європою та Сполученими Штатами, ця робота була доручена американському архітектору китайського походження Йо Мінг Пей. Вперше іноземний архітектор брав участь у роботі над Лувром.

У 1989 році було завершено перебудову двору Наполеона, що дозволило уникнути заторів із тисяч щоденних відвідувачів. Новий проект передбачав зручний центральний простір, відокремлений від галерей, навколо якого здійснювався рух відвідувачів. Також Пей спроектував нові підземні галереї, сховища, лабораторії та переходи між крилами музею. Додавання та зміна призначення допоміжних приміщень дозволило Лувру розширити свою колекцію та розмістити більше експонатів для огляду.

У дворі Наполеона Пей розмістив велику піраміду зі скла і сталі, яка служить головним входом і, разом з трьома пірамідами меншого розміру, що оточують її, забезпечує освітлення сонячним світлом простору підземного холу. На думку Пей, скляна піраміда є символічною спорудою, яка посилила головний вхід у Лувр.

«Формально, піраміда найбільш сумісна з архітектурою Лувру…, вона є також однією з найбільш структурно стабільних форм, що наголошує на її прозорості, оскільки вона побудована зі скла та сталі, це означає розрив з архітектурними традиціями минулого. Це робота нашого часу. – І. М. Пей

Монументальна поява скляної піраміди всередині двору музею встановила центральну фокусну точку, яка підкреслює масштаб та архітектуру Лувру. Масштаби великої піраміди, яка спроектована у пропорціях знаменитої піраміди Хеопса в Гізі, не применшує історичного характеру музею, а безпосереднє сусідство сучасної конструкції та архітектурного стилю французького Ренесансу створює сприятливий ефект, який посилює кожну архітектурну деталь.

Історія Лувру починає свій відлік з 12-го століття, тому можна було припустити, що сучасний дизайн, реалізований Пейєм, не буде повністю підтриманий закоханими у свою історію парижанами. На місці Лувру спочатку знаходився замок Філіпа Огюста, в 1546 він був перебудований в палац короля Франциска I, і в 1793 Людовик XVI перетворив Лувр на музей. Більшість критики була пов’язана не з самим фактом реорганізації, а з питаннями суміщення стилів. Багато хто вважав, що сучасний дизайн Пейа суперечить класичній архітектурі Лувру.

Однак минули десятиліття, і оновлений дизайн включився в паризьку культуру. Як і Ейфелева вежа, проект Пейа став одним із символів Парижа, а також синонімом Лувру, як невід’ємна сутність музею та міста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Останні записи

This site is registered on wpml.org as a development site.