Категорії
Дизайн

Тренди в дизайні квартир

Загальні тренди в дизайні інтер’єру-2022: кольори, матеріали

Загальні тренди у дизайні інтер’єру-2022г

Почнемо із загальних глобальних тенденцій.

1. Джапанді

Цим словом позначають трендове відгалуження мінімалізму — поєднання японського та скандинавського стилю (Japan[ese] + scandi). Кілька років тому ідеї Заходу та Сходу несподівано зустрілися у новому напрямі, який об’єднав у собі японську повагу до природи та скандинавську практичність.

Ймовірно, японсько-нордичний мінімалізм все частіше зустрічатиметься в модних інтер’єрах квартир, фото яких можна подивитися нижче, оскільки він відповідає всім глобальним трендам 2022 року. Серед них усвідомлене споживання, зв’язок із природою, використання натуральних матеріалів та помірність у всьому.

Характерні риси

  • Використання грубих, «сирих» текстур (недосконалість матеріалу як слід часу, а чи не недолік).
  • Природні палітри.
  • Велика кількість природного освітлення досягається за рахунок мінімуму текстилю на вікнах, відкритих просторів, що пропускають світло перегородок.
  • Екологічність.
  • Ергономічність та функціональність.
  • Продуманное хранение.

2. Домашній кабінет

Пандемія перевернула наше уявлення про роботу: хтось пішов на віддалення, так і залишився в режимі хоум-офісу, багато компаній перейшли на гібридний формат роботи. Та й попередній досвід ясно дав зрозуміти: у будь-який момент світ може чекати на новий локдаун, а разом з ним перспектива повернутися до ноутбука за кухонним столом.

Обладнане робоче місце в будинку — справжній мастхев з 2020 року, і 2022 року цей тренд нікуди не піде. Це враховують і дизайнери, і забудовники. Навіть якщо площа невелика, на ній можна виділити куточок для комфортної роботи.

Усередині цього тренду виділяється кілька напрямків.

  • Багатофункціональні меблі-трансформер – найкраще, а іноді єдине рішення для однокімнатних і студій.
  • Грамотне зонування – ширми, перегородки та екрани допоможуть усамітнитися і працювати, ні на що не відволікаючись.
  • Кабінет на лоджії ще один варіант для невеликих квартир.
  • Раціональне використання простору – наприклад, все частіше міні-кабінет організують біля вікна, використовуючи підвіконня як основу для робочого столу.

3. Плавні линії

Жорсткі прямокутні форми поступово поступаються місцем плавним обтічним лініям. В рамках інтер’єру все пом’якшується: у дизайні вітальні домінують дивани-півмісяці, на кухні – круглі столи і стільці з округленими спинками. Для спальні все частіше вибирають ліжка з м’якою основою, яка, навіть зберігаючи прямокутну форму, виглядає м’якшою.

Почасти цей тренд пов’язаний із поверненням моди 1950-70-х років, тому, якщо сучасні напрямки в чистому вигляді вам не до душі, можна сміливо додавати до обстановки предмети тієї епохи: круглі bubble-лампи як акцент на стелі, крісла та дивани з вельветовою оббивкою, яскравий та життєрадісний декор. Все це чудово комбінується з якісною екологічною обробкою та вираженими фактурами.

4. Ванна в стилі спа

Ще одна постковидна тенденція, що виникла внаслідок переосмислення ролі будинку. У момент, коли фітнес-зали та салони краси виявилися закритими, всі б’юті-процедури довелося перенести додому. І, як виявилося, влаштувати вдома міні-спа цілком реально.

Для цього необов’язково мати приватний будинок та великий санвузол. Навіть у рамках міської квартири можна додати у ванну кімнату елементи велнесу. У цьому допоможуть такі прийоми.

  • Приємні на дотик фактури – дерево, мармур, льон та бавовна.
  • Продуманное освещение — создайте несколько световых сценариев: от яркого верхнего светильника до мягкого приглушенного освещения, которое поможет настроиться на релакс.
  • Наповніть кімнату приємними ароматами, розставте на поличках улюблену косметику та свічки, використовуйте дифузор із пахощами під час водних процедур.
  • Зануруйте простір. Навіть на маленькій площі за допомогою обробки, палітри та різних фактур можна візуально та тактильно виділити госпблок, зону для релаксу тощо.

Кольори

У колірному полі можна виділити кілька модних тенденцій в інтер’єрі.

1. Базові

Залишиться актуальною стримана палітра, що складається з базових кольорів: чорний і білий; всі відтінки сірого; бежевий; варіації коричневий.

З ними можна грати, комбінуючи їх у різних пропорціях і не боячись помилитися – вони всі відмінно поєднуються між собою та підходять для будь-якого приміщення: від спальні до передпокою. Щоб така гама не виглядала нудно і плоско, її можна розбавити 1-2 яскравішими тонами – розставити з їх допомогою акценти, виділити зони або підкреслити певні елементи.

Також обсяг монохромної палітри надають виражені лінії та різноманітні фактури, яких обов’язково має бути кілька. Вітається контрастне поєднання грубих та м’яких матеріалів, вираженого рельєфу та гладких поверхонь. Приклади — на фото нижче.

2. Сонячне світло

Якщо раніше жовтий в інтер’єрі у багатьох викликав побоювання, то в останній рік його популярність різко зросла. І це цілком логічно: пандемія висвітлила необхідність у вітаміні D у всіх сенсах, і отримувати його можна не тільки з харчових добавок. Впустити сонце в приміщення важливо для відчуття затишку та безпеки. Ми все більше часу проводимо у стінах квартири, тому простір має викликати радість та дарувати енергію. І теплий жовтий підходить для цієї ролі якнайкраще.

Виходячи зі звітів таких великих гравців, як Pantone і Coloro, можна придивитися до таких модних тонів.

  • Теплий відтінок масла.
  • Жовто-жовтогарячий манговий сорбет.
  • Нарцисовий (14-0850 Daffodil в палитре Pantone).
  • Солом’яний
  • Припилена охра.

3. Минеральные оттенки

Попередні пункти вказують на панування теплих фарб, але відмовлятися від холодної палітри необов’язково придивіться до мінералів. В оформленні дизайну квартири, як на фото нижче, можна використовувати їх природні холодні забарвлення: кварцовий, малахітовий, глибокий синій, сапфіровий, графітовий сірий.

Додатково вони розкриються на активних фактурах каменю, дерева, мармуру, глини чи кераміки. Оскільки кольори холодні, краще використовувати їх дозовано. Як основний елемент палітри (наприклад, для обробки стін, кухонного гарнітура тощо) їх варто застосовувати у приміщенні з великими вікнами, де достатньо сонячного світла. Якщо природного освітлення мало і кімната невелика, для бази краще використовувати нейтральний колір із теплим підтоном.

Матеріали

А тепер розглянемо, на які матеріали звернути увагу, якщо у планах ремонт квартири (фото дизайнів нижче).

1. Камень и дерево

Використання довговічних натуральних матеріалів – довгограючий тренд, що втілює в собі філософію сталого розвитку. Якщо 5-10 років тому головною конкурентною перевагою була ціна, то зараз набагато важливіше екологічність, якість виробництва та характеристики матеріалу.

Через постійний стрес і не найкращу екологічну обстановку вдома хочеться оточити себе комфортом і хоч трохи наблизитися до природи. Тож у топі є і будуть благородні матеріали: дерево, камінь, мармур.

Они используются как в отделке, так и в мебели или декоре. Более того — можно и нужно сочетать их между собой. Так, например, на кухне — установить деревянный гарнитур с рабочей поверхностью из камня или мрамора. В санузле — сочетать отделку мрамором, каменную раковину и фасады мебели из влагостойких пород дерева. Использование этих материалов во многом диктует и цветовую гамму: спокойную, глубокую, построенную на контрасте теплых и холодных оттенков.

2. Нові технології

6-7 назад случился настоящий бум на 3D-печать: на выставках появились первые инновационные аксессуары, затем — мебель. Дети выпрашивали у родителей портативные 3D-ручки, а дизайнеры продолжали исследовать возможности новой технологии. Но с течением времени ажиотаж спал, тренд остыл, но, судя по европейским интерьерным выставкам этого года, в ближайшее время планирует вернуться. 

Цьогорічна 3D-друк «подорослішала»: на зміну першим експериментам та інтер’єрному фастфуду прийшли елегантні та стильні вироби. За допомогою 3D-принтінгу сьогодні виробляють меблі, перегородки, плафони та кераміку, які візуально не відрізниш від муранського скла.

А найголовніше – цей тренд органічно переплітається з ідеєю усвідомленого споживання, яке сьогодні виходить на перший план. Багато студій та художників використовують для своїх робіт zero-waste технології: меблі та декор виготовляють із пластикових або деревних відходів за принципом вторинного використання.

Поки що ця технологія відносно дорога і не найпоширеніша, особливо в Росії, але найближчими роками 3D-вироби безперечно проникнуть у наше житло. Почати можна з малого – наприклад, з оригінальних кашпо, фурнітури, ваз чи абажурів для світильників.

3. Фактурне скло

Скло прикрашає будь-який інтер’єр: робить його повітрянішим, елегантнішим і витонченішим. Незважаючи на крихкість, цей матеріал все частіше використовується в оформленні житла в різних проявах.

В наступающем году обратите внимание на фактурное стекло: ребристое, матовое, выпуклое, витражное и т.д. Его можно применять в следующих вариантах.

  • В обробці — оригінально і стильно виглядають матові склоблоки, які можуть замінювати частину стіни або використовуватися як перегородка.
  • У дизайні санвузла замініть звичайний прозорий екран душової кабіни на красиве матове або ребристе скло.
  • У декорі — вази, свічники, посуд із прозорого або кольорового текстурного скла прикрасять кімнату, в моді також будуть штучні предмети ручної роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Останні записи

This site is registered on wpml.org as a development site.